Rząd ostrzega branżę fitness! Może być wyłączona z pomocy finansowej!

W rozmowie z Polską Agencją Prasową wiceminister rozwoju, pracy i technologii przekazała, że jeśli dojdzie do sytuacji, że mimo obostrzeń, branża fitness otworzy się od lutego, będzie ona wyłączona z pomocy z Tarczy Branżowej i Tarczy Finansowej PFR 2.0. 

Fot. Pexels

Branża fitness zapowiedziała, że od 1 lutego 2021 roku planuje uruchomić około 2 tysięcy klubów. Wszystko ze względu na ogromne straty, które spowodowała pandemia koronawirusa. Jak tłumaczyli przedstawiciele, zgodzili się na całkowity lockdown w styczniu, ale nie mogą sobie pozwolić na kolejne takie sytuacje.

W rozmowie z PAP Olga Semeniuk zabrała w tej sprawie głos. Zaapelowała do branży, że jeśli faktycznie otworzy się pomimo obostrzeń, zostanie wyłączona z pomocy z Tarczy Branżowej i Tarczy Finansowej PFR 2.o. Zaznaczyła, że pieniądze mogą być przekazane firmom, które działają zgodnie z zasadami. Dodała, że przyjęła i rozumie argumenty dotyczące sytuacji tego sektora, jednak na ten moment nie podjęto żadnych decyzji w sprawie odmrożenia branży. Decyzję taką musi podjąć Rada Sanitarno-Epidemiologiczna i Rada Ministrów.

Postulat dotyczący otwarcia branży fitness w lutym ma zostać przedstawiony na dzisiejszym posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. W kolejnych dniach mają być kontynuowane rozmowy z przedsiębiorcami.

Wiceminister wyjaśniła, że wiele krajów Unii Europejskiej notuje zwiększoną liczbę zakażeń COVID-19 i zgonów, które wirus powoduje. Na całym świecie stosowane są specjalne obostrzenia i Polska od nich nie odstaje. Dodaje, że nikt nie wie jak sytuacja epidemiczna będzie wyglądać w lutym i w marcu, dlatego prosi o solidarne podejście do tematu i wstrzymanie się z otwieraniem branż do czasu, kiedy rząd podejmie decyzję w tej sprawie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c