Seniorzy mogą korzystać z bezpłatnej komunikacji miejskiej. Jednak pod jednym warunkiem
W okresie wzrostu cen biletów darmowa komunikacja miejska jest dla wielu ogromnym ułatwieniem. Z takiego przywileju może skorzystać znaczna cześć emerytów w Polsce. Jest jednak pewien warunek

Fot. Pixabay
Z przywileju bezpłatnej komunikacji miejskiej mogą cieszyć się seniorzy, którzy ukończyli 70 rok życia. W sytuacji kontroli biletów, osoby, którym przysługują darmowe przejazdy muszą okazać jedynie legitymację emeryta, dowód osobisty lub inny dokument, w którym widnieje data urodzenia.
W niektórych miastach w Polsce emeryci, którzy nie ukończyli 70 lat mogą starać się o tańsze przejazdy, a nawet całkowicie darmową komunikacją miejską. Warunki przyznania przywileju różnią się w zależności od miasta. W Szczecinie panie, które ukończyły 55 lat oraz 60- letni panowie mogą korzystać z 50 procentowego upustu na komunikację miejską. Z kolei w Warszawie seniorzy po 65 roku życia mogą zakupić roczny „bilet seniora” na całą komunikację miejską, w cenie 50 złotych. Z kolei w Bydgoszczy, Wrocławiu oraz Lublinie, 65 letnim emerytom oraz emerytkom przysługują całkowicie bezpłatne przejazdy.
Źródło: Interia

Mam 28 lat i mieszkam w Warszawie od urodzenia.