Skłotersi ze Skorupki za uchodźcami

Przychodnia Skłot to organizacja non-profit skupiająca wokół siebie skłotersów z ulicy Skorupki. Organizują warsztaty, imprezy, pracownie czy projekcje filmów. Teraz, jak widać, mają zamiar zapewne zaangażować się w działalność na rzecz uchodźców.

Fot. Piotr Galas

Jak sami mówią: „Baner jest sposobem wyrażenia naszej opinii i solidarności w palącej kwestii uchodźców. Popieramy wszelkie inicjatywy antyrasistowskie i noborderowe. Zarówno my jak i sąsiadująca z nami Syrena wielokrotnie gościliśmy osoby z wielu krajów Europy i świata – również te tzw. 'nielegalne’. Przyjaciele z ADA Puławska prowadzili niedawno zbiórkę na wyprawki szkolne dla dzieci imigrantów; z całą pewnością będziemy w najbliższym czasie współtworzyć akcje tego typu.”

Na rzecz uchodźców działa coraz więcej organizacji, coraz więcej ludzi jest też przeciwnych. Z ostatniego sondażu organizowanego przez TVN24 wynika, że społeczeństwo jest właściwie równo podzielone. Połowa Polaków jest za przyjęciem uchodźców, druga połowa natomiast jest przeciwna.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.