Sople mogły zabić przechodniów! Strażnicy zabezpieczyli miejsce

Stołeczni strażnicy miejscy zwracają baczną uwagę na zwisające z dachów nad chodnikami duże sople i nawisy śnieżne. W razie potrzeby zarządcy budynków wzywani są do natychmiastowego usunięcia zagrożeń. Przykładem tego była jedna z interwencji na Grochowie.

Minęło właśnie południe, gdy strażnicy miejscy z VII Oddziału Terenowego patrolowali ulicę Kobielską. Przejeżdżający przed jednym z bloków nieopodal skrzyżowania z ulicą Wiatraczną funkcjonariusze zauważyli, że z dachu zwisają ciężkie sople i duże nawisy śnieżne. Sytuacja była groźna dla osób, które przechodziły chodnikiem, przylegającym do ściany budynku. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce, skierowali ruch pieszych na drugą stronę ulicy i natychmiast powiadomili o zagrożeniu administrację budynku. Niebezpieczeństwo zostało szybko i sprawnie usunięte przez specjalistyczną firmę.
Apelujemy do zarządców, administratorów i właścicieli budynków o usuwanie z dachów wszelkich nawisów śnieżnych, lodowych oraz sopli. Nadchodzące w najbliższych dniach ocieplenie może powodować ich spadanie na chodniki i jezdnie, a w konsekwencji – prowadzić do bardzo niebezpiecznych sytuacji.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c