Spada liczba zakażonych COVID-19. Szpital na Okęciu bez pacjentów!

Jak przekazał rzecznik Wojskowego Instytutu Medycznego Jarosław Kowal, w tymczasowym szpitalu na Okęciu nie przebywa ani jeden pacjent zakażony koronawirusem. To dobra informacja. Oznacza to, że spada liczba chorych na COVID-19. 

Fot. Shutterstock

Wszystko wskazuje na to, że trzecia fala pandemii koronawirusa powoli ustępuje. Mówią o tym chociażby dane na temat dobowej liczby zakażeń. Również zmniejsza się liczba osób przebywających w szpitalach. Chociażby w  tymczasowej placówce na Okęciu odnotowano brak pacjentów.

Jak przekazał w rozmowie z Radiem RDC rzecznik Wojskowego Instytutu Medycznego płk lek. Jarosław Kowal, szpital przeszedł w stan pasywny i zyskał miano nieczynnego. Jak dodaje rzecznik, wstrzymane zostały przyjęcia do placówki.

Szpital na warszawskim Okęciu pierwszych pacjentów przyjął w marcu tego roku i zlokalizowana była w lotniczym hangarze. Wśród personalu byli lekarze wojskowi oraz studenci wydziału wojskowo-lekarskiego z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c