Spada zainteresowanie szczepieniami. Szef KPRM apeluje!

Dziś rano ruszyły zapisy na szczepienia przeciwko koronawirusowi dla osób z grupy wiekowej 67-68 lat. Jednak zainteresowanie otrzymaniem preparatu nieco spadło. Szef KPRM zaapelował do seniorów. 

Dziś od 6 rano mogą zapisywać się na szczepienia przeciw COVID-19 osoby z kolejnej grupy wiekowej. Rejestracja dotyczy seniorów w wieku 67-68 lat. Zapisać się można bezpośrednio w punkcie szczepień, wysyłając wiadomość SMS, za pośrednictwem infolinii lub internetu.

Co jednak niepokoi rząd to fakt, że w ostatnim czasie spadło zainteresowanie szczepieniami. Jego zdaniem powodem są pojawiające się w mediach spekulacje na temat skutków ubocznych szczepionki koncernu AstraZeneca. Dlatego szef KPRM zaapelował do seniorów o rejestracja na szczepienia i zapewnił, że wszystkie preparaty są bezpieczne.

22 marca rozpocznie się rejestracja dla seniorów w wieku 65 i 66 lat. Jak jednak zaznaczył Michał Dworczyk, jeśli byłoby dużo terminów, to niewykluczone, że tego dnia będą mogły się również zapisać kolejne roczniki. 25 marca mają zostać wznowione zapisy dla osób powyżej 70 roku życia.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c