Spadek liczby zachorowań. Ministerstwo Zdrowia przedstawiło dane!

Znane już są środowe statystyki dotyczące nowych przypadków zakażeń koronawirusem w Polsce. Dane przedstawił Waldemar Kraska na antenie Polskiego Radia 24.

Fot. Warszawa w Pigułce

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska w rozmowie z Polskim Radiem 24 poinformował o dzisiejszej dobowej liczbie zachorowań na wirusa SARS-CoV-2. Statystyki są dość optymistyczne, w porównaniu do ostatnich tygodni.

W raporcie odnotowano ponad 8 tysięcy zakażeń koronawirusem w kraju. Jak podkreślił wiceminister, można zauważyć więc tendencję spadkową. Jest to prawie 40 procent  mniej niż tydzień temu. Wczoraj liczba ta wyniosła niecałe 6 tysięcy.

W związku z polepszająca się sytuacją epidemiczną, rząd planuje luzowanie obostrzeń. Na dziś zaplanowana jest konferencja dotycząca harmonogramu znoszenia restrykcji. Jak mówił w ostatnich dniach Adam Niedzielski, można się spodziewać między innymi informacji o powrocie do nauki stacjonarnej, otwierania ogródków w restauracjach czy otwierania hoteli.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c