Specjalna sesja Rady Dzielnicy w sprawie płatnego parkowania na Ochocie! Mieszkańcy wstrząśnięci opłatą i zabraniem miejsc parkingowych

Dziś specjalna sesja Rady Dzielnicy Ochota w sprawie płatnego parkowania. Mieszkańcy są zbulwersowani zachowaniem urzędników. Likwidowane są miejsca parkingowe i dodatkowo będzie trzeba za nie płacić 600 złotych rocznie, ponieważ pakiet za 30 złotych nie gwarantuje, że się zaparkuje pod blokiem. Jak mówią Mieszkańcy zmieni się jedno, miejsc nadal nie będzie bo zostaną zlikwidowane, a Mieszkańcy za to będą musieli płacić gigantyczne pieniądze. 

Fot. UM Warszawa

Specjalna sesja Rady Dzielnicy w sprawie płatnego parkowania

Strefa Płatnego Parkowania Niestrzeżonego (SPPN) to temat, który jest niezwykle ważny, ale również od lat wśród mieszkańców Warszawy wzbudza wiele kontrowersji. Teraz przyszedł czas wprowadzenia SPPN na Ochocie. Wszyscy pamiętamy historię wprowadzania strefy – nieudane pierwsze podejście, obarczone błędami i w efekcie uchwała Rady m.st. Warszawy została uchylona. Dopiero za drugim razem udało się podjąć uchwałę zatwierdzającą wprowadzenie SPPN m.in. na Ochocie. Zgodnie z uchwałą Rady m.st. Warszawy wprowadzenie Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego powinno nastąpić 15 listopada 2021 r. Do tej pory Biuro Zarządzania Ruchem Drogowym zatwierdziło projekty stałej organizacji ruchu dla całej dzielnicy Ochota, natomiast prac logistycznych, organizacyjnych pozostało jeszcze wiele. Wdrażaniem przyjętych ustaleń ma się zająć od połowy września miejski Zakład Remontów i Konserwacji Dróg.
Uwzględniając planowane w życie wejście w życie strefy od 15 listopada, w celu zagwarantowania potrzeb parkingowych mieszkańców Ochoty, poprzez zapewnienie większej swobody w korzystaniu z najbliższego otoczenia ich nieruchomości, zaplanowano wdrożenie na terenie dzielnicy obszarów obejmujących drogi wewnętrzne, na których możliwość wjazdu, zatrzymywania się oraz korzystania z miejsc postojowych zastrzeżona będzie jedynie dla posiadaczy identyfikatorów wydanych przez Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy.
Dzisiaj planowana jest specjalna sesja Rady Dzielnicy na której zarówno Zarząd Dróg Miejskich jak i władze dzielnicy przedstawią informację w tym zakresie.
Specjalna sesja Rady Dzielnicy w sprawie płatnego parkowania została zwołana na 13 września 2021 r. na godz. 17.00 do Hali Sportowej OSiR Dzielnicy Ochota przy ul. Nowowiejskiej 37 B. Będzie można w niej uczestniczyć zarówno „na żywo” jak i poprzez transmisję online:
https://kurierwarszawski.tv/OCHOTA/indexOCHOTA.html
Ze względu na sytuację pandemiczną proszę o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa sanitarnego” – informuje Ochota – dzielnica m.st. Warszawy.
SPPN to temat absolutnie niepoważny dla wielu mieszkańców Ochoty, miejsca parkingowe pod blokiem już na obecnym etapie prac są likwidowane i dalej nie będzie gdzie parkować, swobody w korzystaniu z najbliższego otoczenia również nie ma, ponieważ wydawane identyfikatory w strefach mieszkańca ograniczają się tylko do jednego auta na jeden lokal mieszkalny, więc każdy oszukuje jak może… w mojej ocenie znacznie wyższy abonament obszarowy miałby sens przy parkowaniu na terenie całej Ochoty, a identyfikatory byłyby wydawane dla każdego auta zgodnie z wpisem w dowodzie rejestracyjnym” – pisze jedna z Mieszkanek Ochoty.

Napiszcie jak to oszukano mieszkancow w trakcie jesiennych konsultacji. Chodzi o opalate 600 zl rocznie. W trakcie konsultacji mimo zadawanych pytań urzędnicy twierdzili ze nie nie wiedzą o żadnej innej opłacie za parkowanie dla mieszkańców niż abonamet roczny 30 zl I cyk.. kilka tygodni potem nowa opłata trafia pod głosowanie rady miasta. Tiaaa…

Zmiana przepisu o parkowaniu z powiazanym parkomatem / 150m… a po co zmieniać zwiększając owe 150 m do mp 500m, skoro można wydoic mieszkańców na kilka stówek rocznie.
Powiedzmy to sobie szczerze.. to jest zwykly skok na kase. Żadne banialuki o rotacji miejsc, że będzie ich więcej itp… zwykle bzdury. Miejsc do parkowania będzie mniej i wszyscy to wiedzą już. Czekam tylko jak mieszkańcy obudzą się w nowej rzeczywistości a potem jak zagłosują „nie na was” przy urnach. To dopiero będzie jazda” – napisał inny z Mieszkańców.

Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c