Spisał czyjś nr karty i kupował przez internet. Wydał 200 000 zł

W zeszłym roku do komendy na Bielanach zgłosił się obcokrajowiec, który zauważył, że z jego konto zaczęły znikać pieniądze. Transakcje wskazywały na to, że ktoś kupuje przedmioty posługując się jego kartą.

Fot. Pixabay

Fot. Pixabay

Okazało się, że za przestępstwami stoi znajomy pokrzywdzonego. Bez jego wiedzy iż gody skopiował numer karty i numer, który służy do transakcji internetowych. Następnie, z pomocą wszystkich danych zaczął robić zakupy. W ten sposób wydał aż 200 000 zł.

Kiedy funkcjonariusze weszli do domu podejrzanego Mateusza S. odkryli sprzęt elektroniczny i telefony komórkowe, które kupił używając numeru karty. 24-latek usłyszał 85 zarzutów za dokonanie około 200 transakcji w okresie od czerwca do listopada zeszłego roku, a tym samym narażając właściciela na straty sięgające ponad 200 000 złotych. Teraz mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienie wolności.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c