Spór o datę otwarcia Szpitala Południowego. Kiedy zacznie przyjmować pacjentów?

W Szpitalu Południowym na Ursynowie wciąż trwają prace wykończeniowe. Pojawiają się też różne informacje dotyczące daty otwarcia placówki. Pomimo, że ratusz zaznaczył, że nie da się go uruchomić w styczniu, wciąż Ministerstwo Zdrowia podtrzymuje tę datę. 

Fot. Warszawa w Pigułce

Szpital Południowy miał być otwarty już jakiś czas temu. W międzyczasie następowały zmiany terminy oddania go do użytkowania, a także przekształcono go w tymczasowy szpital covidowy. Jak zapowiedział wojewoda mazowiecki, a wczoraj także potwierdził tę informację minister zdrowia Adam Niedzielski, placówka ma zostać uruchomiona 21 stycznia 2021 roku.

Jak tłumaczono, termin otwarcia szpitala został ustalony na podstawie rozmów wojewody mazowieckiego z przedstawicielami m.st. Warszawa i generalnym wykonawcą inwestycji. Celem decyzji wojewody było przyspieszenie realizacji budowy szpitala, aby móc przyjmować jak najszybciej osoby zakażone wirusem SARS-CoV-2. Sfinansowane miało to zostać ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Pojawił się jednak problem, ponieważ ratusz miasta uznał decyzję za „kuriozalną”. W rozmowie z TVN24 rzeczniczka ratusza potwierdziła, że miasto otrzymało decyzję Ministerstwa Zdrowia, jednak dokument pomiędzy miastem a wojewodą mówił, że same prace zakończą się do 25 stycznia. Aby móc uruchomić szpital potrzeba jeszcze zając się kwestią m.in. odbiorów, które mogą potrwać około 2 tygodni. Dodała, że poza powodem, że jest pandemia, nie ma żadnych merytorycznych przesłanek, aby przyspieszyć otwarcie szpitala. Dlatego ratusz zapowiedział, że decyzję resortu zdrowia zaskarży do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c