Stało się: wprowadzą strefę tempo 30

Do końca roku w stolicy ma powstać pierwsza strefa tempo 30 w której dopuszczalna prędkość będzie wynosić 30 km/h. To już druga taka próba. W tamtym roku urzędnicy ratusza zamierzali wprowadzić podobną strefę na Muranowie. Zrezygnowali z pomysłu po licznych protestach mieszkańców.

Fot. Pixabay / Warszawa w Pigułce

Fot. Pixabay / Warszawa w Pigułce

Pomysł powrócił za sprawą wniosku mieszkańców Śródmieścia o stworzenie kontrapasa rowerowego na ulicy Koszykowej. Strefa tempo 30 obowiązywałaby w kwardacie ulic: Pięknej, Al. Ujazdowskich, Trasy Łazienkowskiej i Marszałkowskiej. Ograniczenie nie dotyczyłoby jednak tych konkretnych ulic, ale uliczek wewnątrz kwadratu.

Nie wykluczone jednak, że za pierwszą strefą pójdą następne, aż w końcu dojdziemy do poziomu Berlina, gdzie aż 3/4 ulic ma wprowadzone ograniczenie tempo 30. Przyczyniło się to do przesiadkę w komunikację miejską i na rowery. Strefy tempo 30 mają na celu ograniczenie emisji spalin, zmniejszenie poziomu hałasu i wypadków. Mają jednak jedną wadę: najczęściej powstają w nich korki.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.