Stolica sparaliżowana Tak wygląda protest taksówkarzy [WIDEO]

Protest taksówkarzy, zgodnie z ich zapowiedziami, zablokował dzisiaj stolicę. Tysiące warszawiaków miało rano problem z dojazdem do pracy i szkoły. Jak wygląda protest? Taryfa24 nagrała wideo.

Nadal na drodze jest nieciekawie, ponieważ ruch był wstrzymywany, nie rozładuje się tak szybko. Korkometr firmy nawigacyjnej Targeo mówi, że na wjazd do centrum oczekuje się średnio 45 minut. Najdłużej od strony zachodniej (autostradą A2), aż 80 minut.

„Wyczerpaliśmy już wszystkie możliwości. Były pisma, były prośby, teraz czas na protest” – mówi nam znajomy taksówkarz. Dodaje, że chodzi o zwrócenie uwagi rządu na problem nielegalnego przewozu osób. Zdaniem protestujących obecne działania władzy są niewystarczające. Od czwartku, 1 czerwca taksówkarze, którzy popierają protest zamanifestowali to już wywieszając Polską flagę przy pojazdach.

5 czerwca o godz. 7.00 zaczął się ogólnopolski strajk taksówkarzy. Taksówkarze z całej Polski przyjechali, by przeprowadzić zjazd gwiaździsty. Z Pragi Południe, Pragi Północ, Bielan, Bemowa i Ursynowa nawet 5 tys. pojazdów jedzie bardzo powoli w kierunku centrum.

Niezależny portal Warszawa w Pigułce. Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]
Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]