Strajk Kobiet: „Przyłębską i Kaczyńskiego sobie aresztujcie!

„Prokurator Krajowy Bogdan Święczkowski skierował pismo do szefów prokuratur regionalnych w całej Polsce, że mają stawiać demonstrującym zarzuty spowodowania zagrożenia epidemiologicznego i sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób. Sądy przygotowują się na rozpatrywanie zmasowanych wniosków o tymczasowe aresztowania i wzmacniają obsadę sędziów dyżurnych. Takie zarzuty zagrożone są karą więzienia do 8 lat.” – pisze Ogólnopolski Strajk Kobiet na Facebooku. 

„Panie Święczkowski, coś Panu powiemy.
Stan zagrożenia epidemiologicznego trwa od marca tego roku. Nie został spowodowany naszymi protestami.
A zarzut sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób proszę postawić tym, który faktycznie są winni:
Prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu, który faktycznie Wami wszystkimi zarządza.
Pani Julii Przyłębskiej i pani Krystynie Pawłowicz oraz panom: Zbigniewowi Jędrzejewskiemu, Mariuszowi Muszyńskiemu, Stanisławowi Piotrowiczowi, Justynowi Piskorskiemu, Bartłomiejowi Sochańskiemu, Jakubowi Stelinie, Wojciechowi Sychowi, Michałowi Warcińskiemu i Jarosławowi Wyrembakowi.
To są sędzie i sędziowiePseudotrybunału, którzy wydali #WyrokNaKobiety.
To one i oni zmusili nas do wyjścia na ulicę w czasie pandemii.
My korzystamy z konstytucyjnie chronionej wolności zgromadzeń. Mamy prawo do demonstrowania, które wynika wprost z Konstytucji RP i które nie może być ograniczone rozporządzeniem. Pańskie próby rozbijania legalnych demonstracji za pomocą zarzutów karnych są nadużyciem władzy!

Prokuratorom i prokuratorkom przypominamy, że przestępstwo z art. 165 k.k. jest tzw. przestępstwem z konkretnego a nie abstrakcyjnego narażenia na niebezpieczeństwo. Przed postawieniem zarzutów musicie posiadać dowody na to, że zachowanie danej osoby wywołało określone, konkretne i dające się udowodnić niebezpieczeństwo. Samo zorganizowanie lub wzięcie udziału w demonstracji takiego konkretnego niebezpieczeństwa nie powoduje, jeśli demonstrujący zachowują reżim sanitarny.

Jeśli komukolwiek z Was zostaną postawione zarzuty, kontaktujcie się z nami na [email protected] i ACK!” – czytamy na oficjalnej stronie Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c