Straż miejska "maszynką do zarabiania pieniędzy"?

Fot. www.sadeczanin.info

Fot. www.sadeczanin.info

Jarosław Krajewski, Przewodniczący Klubu Prawa i Sprawiedliwości dotarł do interesujących danych. W ciągu ostatnich trzech lat straż miejska zarobiła dla miasta 124 mln zł za wystawienie ponad 700 000 mandatów. Tylko w zeszłym roku wystawiono 216 000 mandatów.

Opinie Jarosława Krajewskiego, potwierdza ostatni raport NIK w którym to stwierdzono,  że aktywność Straży Miejskiej w dużej mierze ogranicza się do wystawiania mandatów. W dodatku miejsca ich wystawienia są uzgadniane z policją tylko na początku i na końcu trwania służby. W jej trakcie strażnicy przenoszą się w miejsce nieuzgodnione, za to przynoszące dużo większe dochody.

Liczba interwencji dla dobra obywateli oraz porządku publicznego w latach 2005-2009 wzrosła zaledwie o 2,7 proc. Przewinienia komunikacyjne to tylko jedno z 26 wykroczeń, jakie powinni ścigać strażnicy, tymczasem 97 proc. wszystkich wystawionych mandatów dotyczy właśnie tej sfery.

Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]

Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]