Straż Pożarna publikuje zdjęcia wypadku na Marszałkowskiej i opisuje zdarzenie z punktu widzenia służb

Dwie ofiary śmiertelne to bilans tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło w nocy z 30/31 października, około godziny 1:20, na ulicy Marszałkowskiej. Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP m. st. Warszawy po przyjęciu zgłoszenia zadysponowało na miejsce zdarzenia zastępy GBA 2,5/25/2,5 oraz GBA 2/30/2,5 z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP nr 3.

20151031_jrg03_1597_04

Fot. PSP Warszawa

Po dojeździe i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, że samochód osobowy marki Volvo wypadł z jezdni i z dużą prędkością uderzył w przystanek autobusowy. Auto zniszczyło wiatę przystankową, słupki, kosze na śmieci, złamało drzewo i zatrzymało się na słupkach w odległości około 20 metrów od przystanku. Pojazd potrącił dwie osoby, które znajdowały się w odległości około 20 metrów od pojazdu. Obecne na miejscu zespoły ratownictwa medycznego prowadziły resuscytację krążeniowo-oddechową tych osób. Rozbity samochód pozostawał pusty. Z relacji osób postronnych wynikało, że kierowca oddalił się z miejsca zdarzenia.

Fot. PSP Warszawa

Działania zastępów PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wydzieleniu terenu taśmą i zasłonięciu parawanem miejsca udzielania pomocy medycznej poszkodowanym. Równolegle przy pomocy narzędzi hydraulicznych otwarto maskę rozbitego samochodu celem odłączenia akumulatora. Wycieki płynów eksploatacyjnych zasypano sorbentem. Ponadto strażacy zamiennie z ratownikami medycznymi prowadzili zewnętrzny masaż serca poszkodowanych. Pomimo wysiłku ratowników, lekarz stwierdził zgon obydwu mężczyzn. Działania ratownicze prowadzone przez 10 strażaków zakończono o godzinie 2:15.

Fot. PSP Warszawa

Źródło: Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy
Tekst: st. kpt. Tomasz Fijołek
Zdjęcia: mł. kpt. Wojciech Kapczyński

Niezależny portal Warszawa w Pigułce. Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]
Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]