Strażacy pomogą w walce z COVID-19!

Strażacy z województwa mazowieckiego zostali oddelegowani do pomocy w walce z wirusem SARS-CoV-2 do tymczasowego szpitala na Stadionie Narodowym oraz do centralnego szpitala MSWiA w Warszawie. 

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

60 strażaków z województwa mazowieckiego zostało oddelegowanych do pracy na terenie Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA oraz do tymczasowego szpitala covidowego na Stadionie Narodowym. Mają pomóc w walce z koronawirusem.

Praca służb mundurowych potrwa od 1 kwietnia do 31 maja 2021 roku. Będą pomagać zarówno na oddziałach covidowych, ale także, w miarę potrzeb, będą wspierać personel medyczny na pozostałych oddziałach. Część z nich dyżury na oddziałach przeznaczonych dla zakażonych koronawirusem podjęła już wcześniej.

Jak wyjaśnia mazowiecki komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej, strażacy są odpowiednio przygotowani do działań na pierwszej linii walki z pandemią. Ze względu na pierwszeństwo służb mundurowych,  większość z nich jest już po szczepieniach przeciwko COVID-19, a ponadto wszyscy strażacy mają uprawnienia ratowników medycznych.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c