Studenci wkrótce wrócą do nauki stacjonarnej? Uniwersytet Warszawski podjął już decyzję

Władze Uniwersytetu Warszawskiego szykują się na wznowienie nauczania stacjonarnego na swojej uczelni. UW przekazał, że podjęte zostały już w tej sprawie działania przygotowawcze.

Fot. Pixabay

W tej chwili, poza kilkoma wyjątkami, wszystkie szkoły podstawowe, ponadpodstawowe i uczelnie wyższe odbywają naukę zdalną. Wszystko ze względu na ograniczenie transmisji wirusa SARS-CoV-2. Jednak nie każdy jest zadowolony z nauczania online. Szczególnie studenci skarżą się na trudności spowodowane takim trybem nauki.

W związku z tym Uniwersytet Warszawski podjął pierwsze działania przygotowawcze, które mają pozwolić na powrót do nauki stacjonarnej od nowego roku akademickiego. Dzięki temu poprawią się relacje profesorów ze studentami oraz pozwoli to na lepsze przeprowadzenie egzaminów. Powód zmian, które wprowadzić chce UW jest również spowodowany aspektami psychologicznymi, jakie rodzi tryb zdalny.

Uniwersytet zastrzega jednak, że wszystko zależy od dalszej sytuacji pandemicznej i nie może w 100% zapewnić powrotu studentów do nauki stacjonarnej w październiku. Uczelnia również zdecydowała, że pozostaną wykłady  z nagrywaniem obrazu i dźwięku, co pomoże tym studentom, którzy np. będą mieli w tym samym czasie inne zajęcia.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c