Sukces Igi Świątek! Wygrała finał zawodów w Adelajdzie!

To kolejny sukces polskiej tenisistki! Iga Świątek wygrała finał turnieju WTA 500 w Adelajdzie. Jej wynik to 6:2, 6:2. W ostatniej rozgrywce walczyła z Belindą Benic. 

Iga Świątek to w tej chwili bez wątpienia najlepsza Polska tenisistka.  19-latka odniosła historyczny sukces w turnieju wielkoszlemowym Roland Garros 2020. Była pierwszą reprezentantką naszego kraju, która sięgnęła po ten tytuł.

Dziś odniosła kolejny sukces, wygrywając  w turnieju WTA 500 w Adelajdzie w wielkim stylu 6:2, 6:2,  grając ze Szwajcarką, Belindą Benic. Polka miała dość łatwą drogę do finału, ponieważ wszystkie mecze rozegrała bez utraty seta.

„Uwielbiam grać w Australii. Kocham to miejsce. Dziękuję wszystkim za to, że możemy tutaj być. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania. Wiedziałam, że po pierwszym przełamaniu pokonam Belindę. Czułam, że to będzie mój dzień.”

-powiedziała Iga Świątek po rozegranym spotkaniu. W poniedziałek Świątek awansuje na 15 miejsce, najwyższe w karierze w rankingu WTA. Następne turniej WTA, w którym zagra będzie miał miejsce w Dubaju. Polka zrezygnowała z zawodów w Dosze.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c