Sukces Polki na mistrzostwach Europy! Jest złoty medal!

Biathlonistka Kamila Żuk została mistrzynią Europy w biegu na dochodzenie na 10 kilometrów! To już kolejny złoty medal reprezentacji Polski w tych zawodach. W środę zdobyła go również Monika Hojnisz-Staręga. 

Fot. Warszawa w Pigułce

Sukcesy nie omijają polskich sportowców. Dziś Kamila Żuk została w Dusznikach- Zdroju mistrzynią Europy w biegu na dochodzenia na 10 kilometrów w Mistrzostwach Europy w biathlonie. Kilka dni temu, bo w środę taki sam medal, ale na 15 kilometrów zdobyła Monika Hojnisz-Staręga.

Kamila Żuk ani razu nie spudłowała w 20 próbach! Dzięki temu awansowała z 18 pozycji na pierwsze miejsce. To największy sukces w seniorskiej karierze zawodowej polskiej biathlonistki. Wcześniej jako juniorka była dwukrotnie mistrzynią i wicemistrzynią świata. Drugie i trzecie miejsce zajęły Norweżki Karolina Erdal i Aasne Skrede.

Dziś o 13:00 odbędzie się natomiast rywalizacja mężczyzn na dystansie 12,5 km. Niestety, zabraknie w nim Polaków. Mistrzostwa Europy w Dusznikach-Zdroju to ostatnie zawody przed mistrzostwami świata, które startują w Pokljuce 10 lutego.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c