„Świąteczne dane nie są miarodajne”. Wzrost zakażeń dopiero przed nami

Dane Ministerstwa Zdrowia z ostatnich dni niosą ze sobą spora nutę optymizmu, jednak rzecznik ministerstwa Wojciech Andrusiewicz we wtorek przygasił ten optymizm, mówiąc że dane te nie są wystarczająco miarodajne do podejmowania decyzji o obostrzeniach. 

Fot. Shutterstock

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz wypowiedział się w Polsat News o świątecznych danych dotyczących zakażeń koronawirusem.

Andrusiewicz stwierdził, że mimo ogromnego spadku zakażeń, nie można tych danych brać pod uwagę w kontekście decyzji o ewentualnym luzowaniu obostrzeń.

„Na pewno też te wczorajsze dane, poniżej 10 tys., i te dane, które dotyczą poniedziałku wielkanocnego, one nie będą danymi miarodajnymi. To są dane za dni świąteczne – wtedy, kiedy nie ma zleceń z podstawowej opieki zdrowotnej, wtedy, kiedy nie ma zbyt dużo wykonywanych testów” – powiedział rzecznik MZ dla Polsat News.

Jak zapowiedział, spodziewać się musimy nie tylko wzrostu zakażeń, ale także wzrostu liczby osób hospitalizowanych. Dodał, że na 44 tys. przygotowanych łóżek covidowych, zajętych już jest 33 tys. Większych licz nowych przypadków Andrusiewicz spodziewa się z końcem tygodnia.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c