Światowe Dni Młodzieży w Warszawie na pl. Piłsudskiego, w Wilanowie i Tarchominie

Przed głównymi obchodami Światowych Dni Młodzieży w Warszawie odbędą się dni w diecezjach. Główne miejsca spotkań wiernych to pl. Piłsudskiego, Świątynia Opatrzności Bożej i Seminarium Duchowne w Tarchominie. Do stolicy przyjedzie ponad 25 tys. osób.

Uczestnicy Światowych Dni Młodzieży 2011 po Mszy świętej na lotnisku Cuatro Vientos, 21 sierpnia 2011. Fot. Peter Potrowl / Wikipedia

Uczestnicy Światowych Dni Młodzieży 2011 po Mszy świętej na lotnisku Cuatro Vientos, 21 sierpnia 2011. Fot. Peter Potrowl / Wikipedia

Poza tym miejscami powstanie też strefa ŚDM. Na skwerze Hoovera będzie można odpocząć, obejrzeć film czy uczestniczyć w zajęciach sportowych z innymi uczestnikami. Odbędą się tez liczne wydarzenia jak np. koncert na pl. Piłsudskiego „Nadzieja i Miłość”. W wydarzeniu może uczestniczyć nawet 70 tys. osób, ponieważ miasto ocenia, że przyjdzie na niego również dużo mieszkańców stolicy.

Obchody w stolicy będą trwać od 20 do 25 lipca. Podczas nich wierni będą mogli korzystać z darmowej komunikacji miejskiej i zwiedzać muzea. Stolica przeznaczyła na te cele 6 mln zł.

Wydarzenia będzie zabezpieczać Komenda Stołeczna Policji. Możliwe jest też skierowanie do Warszawy większej ilości sił z okolicznych miejscowości. „Cały czas spływają do nas informacje chociażby z parafii z poszczególnych diecezji o tym, jak wiele osób będą przyjmować, a to też oczywiście przekłada się na skalę naszego zabezpieczenia. Jeżeli liczba tych osób będzie się zwiększać, również odpowiednio będziemy musieli poszerzać siły, którymi dysponujemy” – powiedział PAP Mariusz Mrozek, rzecznik prasowy Komendy Stołecznej Policji.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c