Święta Bożego Narodzenia jedynie na kamerkach i komunikatorach?

Spadek zakażeń koronawirusem w ostatnich dniach, wzbudza we wszystkich sporą dozę optymizmu. Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia odbędą się jednak w pełnym rygorze sanitarnym. Może się jednak okazać że wielu rodaków pracujących za granicą zechce przyjechać by spędzić ten czas z rodziną. 

fot. Pixabay

Minister zdrowia Adam Niedzielski apeluje do Polaków pracujących za granicą by nie przyjeżdżali na Święta Bożego Narodzenia do kraju.

Namawia by spędzić ten czas w ścisłym, kameralnym gronie z tymi z którymi mieszka się na co dzień. Natomiast Polonię namawia by przełożyli plany przyjazdowe na Święta Wielkanocne.

Wśród Polonii, największa jej część, jeśli mowa o krajach europejskich przebywa na Wyspach, czyli w Anglii i Irlandii.

Obecnie w Wielkiej Brytanii notuje się wielki skok zakażeń koronawirusem. Minister zapowiedział, że będzie rekomendował by czas nie tylko Świąt i Sylwestra ale również ferii zimowych Polacy konsekwentnie spędzili w domach. Odradza także wyjazdy do swoich bliskich mieszkających na co dzień za granicą.

Nie wiadomo jeszcze czy rekomendacja będzie wiązać się z przedłużeniem obostrzeń do końca ferii zimowych.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c