Syn miał za uszami, a ojciec chciał dać policjantom łapówkę

Policjanci z Ochoty zatrzymali 51-letniego obywatela Ukrainy, który w zamian za odstąpienie od czynności wręczył policjantom łapówkę. Mężczyzna w prokuraturze usłyszał zarzut i może mu grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Fot. Pixabay

Funkcjonariusze w okolicy Dworca Zachodniego na al. Jerozolimskich zauważyli pojazd, który był zaparkowany na zakazie. Po chwili do samochodu podeszło pięciu mężczyzn. Policjanci podjęli interwencję i na 27-letniego kierowce nałożyli mandat za niestosowanie się do znaków drogowych. W trakcie czynności okazało się, że pojazd nie posiada obowiązkowego ubezpieczenia oraz ważnych badań technicznych. W związku z tym funkcjonariusze zakazali mężczyźnie dalszej jazdy i zatrzymali dowód rejestracyjny samochodu. W czasie sporządzania dokumentacji do mundurowych podszedł 51-letni ojciec kierowcy i wręczył policjantom łapówkę mówiąc żeby zapomnieli o sprawie i odstąpili od czynności. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i przewieźli do komendy na Ochocie.

Po zebraniu materiału dowodowego prokurator postawił 51-letniemu obywatelowi Ukrainy zarzut wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi Policji. Wobec mężczyzny zastosowano dozór policyjny. Teraz o jego losie zadecyduje sąd. Może mu grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c