Szczepienia dzieci na COVID-19. Kiedy się rozpoczną?

Profesor Andrzej Horban był dziś gościem w jednym z porannych programów na antenie TVN24. Ekspert mówił między innymi o szczepieniu dzieci na koronawirusa. Kiedy się to może stać? Padł termin.

Fot. Shutterstock

Dziś podczas programu „Jeden na jeden” na antenie TVN24 główny doradca premiera ds. COVID-19 mówił o sytuacji pandemicznej w kraju. Zwrócił między innymi uwagę na majówkę, która już się rozpoczyna. Jego zdaniem, za sprawą deszczowej pogody, która zapowiadają synoptycy, być może unikniemy kolejnych ognisk koronawirusa, ponieważ dzięki temu będzie mniej kontaktów międzyludzkich.

Następnie ekspert mówił o szczepieniach. Zapytany został między innymi o to, czy dzieci powyżej 12 roku życia otrzymają również szczepionkę. Wskazał, że jak najbardziej jest możliwe, aby rozpocząć ten proces u osób powyżej 12 roku życia. W tej chwili taką decyzje podjęły m.in. Niemcy.

„Jeżeli tylko będą wyniki badań klinicznych, które pokazują, że szczepienie dzieci jest bezpieczne i skuteczne, a pierwsze doniesienia są takie, że jest to bardzo bezpieczne i bardzo skuteczne, to oczywiście tak.”

Profesor Andrzej Horban wyjaśnił, że może to się stać jeszcze w tym roku, nawet w czasie wakacji. Dzięki temu dzieci bezpiecznie będą mogły wrócić do nauczania stacjonarnego.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c