Szczepienia dzieci na COVID-19 w wakacje? Niespodziewane słowa ministra zdrowia

W Polsce trwają szczepienia przeciwko COVID-19. Rząd chce, aby do końca sierpnia szczepionkę podać wszystkim chętnym. Teraz minister zdrowia przekazał najnowsze informacje dotyczące podania preparatu dzieciom. Czy w wakacje zostaną dopuszczone do szczepień?

Fot. Shutterstock

Trwają szczepienia kolejnych grup przeciwko koronawirusowi. W tej chwili zapisywać się już mogą osoby w przedziale wiekowym 40-59 lat, którzy preparat otrzymają już w maju 2021 roku. Co jednak wzbudziło największe zdziwienie, do Narodowego Programu Szczepień włączone mogą zostać także dzieci. Wszystko ze względu na optymistyczne wyniki badań przedstawione przez koncern Pfizer.

Producenci szczepionki przekazali, że na podstawie ostatnich analiz potwierdzono, że preparat jest równie bezpieczny i skuteczny u dzieci pomiędzy 12 a 15 rokiem życia. W badaniu udział wzięło 2 250 najmłodszych, które otrzymały szczepionkę lub placebo. U 18 osób doszło do zakażenia po otrzymaniu placebo, natomiast u dzieci, którym podano szczepionkę, nie stwierdzono ani jednego przypadku COVID-19.

Wyniki badań skomentował na antenie Radia Zet minister zdrowia, Adam Niedzielski. Przekazał, że niewykluczone, że szczepienia dzieci będą możliwe już za kilka miesięcy, w wakacje.

„Mamy rzeczywiście bardzo optymistyczne informacje od Pfizera(…) Jeśli dobrze pójdzie, to myślę, że w wakacje będziemy szczepili chętne dzieci. Bo szczepionek na pewno nie zabraknie. Ale najpierw musimy mieć wiarygodne wyniki badań, bo cały czas stoję na stanowisku, że bezpieczeństwo pacjentów jest priorytetem.”

-powiedział minister.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c