Szczepienia na Mazowszu. Gdzie najwięcej chętnych?

Trwają szczepienia przeciwko COVID-19. Pomimo pojawiających się problemów m.in. z dostawami, chętnych na otrzymanie szczepionek nie brakuje. Jak sytuacja wygląda w województwie mazowieckim?

Fot. Shutterstock

Od grudnia w Polsce mamy możliwość skorzystania ze szczepień przeciwko COVID-19. Obecnie mogą zapisywać się już coraz to młodsze roczniki, a szczepienia cieszą się dużym zainteresowaniem. Jak wygląda sytuacja w poszczególnych regionach województwa mazowieckiego?

Na to pytanie odpowiedział dziś rano na antenie RDC Andrzej Troszyński, rzecznik mazowieckiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. Zaznaczył, że w województwie wciąż widać „białe plamy”.

„Powiaty jak szydłowiecki, lipski na południu i na rubieżach północnych – żuromiński i ostrołęcki. O ile w Ostrołęce to dobrze wygląda, o tyle w powiecie już trochę gorzej. Zaskakujące jest również to, że powiat legionowski nie wygląda najlepiej.”

– tłumaczy rzecznik NFZ. Pytany był także o miejsce, w którym szczepi się najwięcej osób. Tu bez wątpienia wskazał stolicę- Warszawę oraz właśnie Ostrołękę. Dodał, że tak naprawdę największym problemem są dostawy, których wciąż mogłoby być więcej.

Na Mazowszu powstać ma 45 punktów masowych szczepień przeciw COVID-19. Cztery z nich mają pojawić się w samej Warszawie. Będą zlokalizowane na stadionie Legii Warszawa, w Białołęckim Centrum Sportu, w OSiR-ze  na Targówku oraz w Wawerskim Centrum Kultury.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c