Szczepienia nauczycieli. W Warszawie szczepionki pojawiły się w zaledwie kilku punktach!

Jak przekazała rzeczniczka ratusza, w piątek rano dotarło do miasta jedynie 600 szczepionek przeciwko COVID-19 dla nauczycieli. Do końca dnia z zamówionych ponad 3 tysięcy dawek, pojawiło się 900 sztuk preparatu. Ze wszystkich 24 punktów, tylko 8 otrzymało szczepionki.

Fot. Pixabay

Wczoraj ruszyły szczepienia nauczycieli szczepionką AstraZeneca. W rozmowie z radiem RDC rzeczniczka miasta przekazała, że do warszawskich przychodni trafiło jedynie 900 dawek szczepionki.  Zamówionych natomiast było 3300 dawek. Oznacza to, że z 24 wszystkich punktów, jedynie 8 dostało preparat. Wczoraj szczepienia rozpoczęły się na Białołęce i Wawrze, dziś w Rembertowie, a od poniedziałku odbywać się będą także na Ursynowie. 

Następne punkty muszą jednak wstrzymać się ze szczepieniami, ponieważ będzie to dopiero możliwe jak pojawią się kolejne dostawy szczepionek. Jak jednak dodaje Karolina Gałecka, nie wiadomo kiedy to się stanie. 

„Samorząd nie kupuje tych szczepionek. Trafiają do nas z agencji rezerw materiałowych, dlatego trudno jest nam określić, kiedy szczepionki do nas dotrą. Gdy preparat będzie dostępny szpital poinformuje dyrektora kiedy jego pracownicy mogą przyjechać na szczepienie.”

-tłumaczyła w rozmowie z radiem.

W województwie mazowieckim do tej pory zgłosiło się 42,5 tysięcy pedagogów. Ratusz przypomina, że zapisy dla nauczycieli, którzy nie zapisali się w pierwszym etapie i nauczycieli z pozostałych roczników rozpoczną się już w najbliższy poniedziałek. 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c