Szczepienia ruszą dużo wcześniej niż zapowiadano? Jest nieoficjalne stanowisko Europejskiej Agencji Leków!

Jak nieoficjalnie informuje radio RMF FM, Europejska Agencja Leków podjęła decyzję o dopuszczeniu szczepionki Pfizer na europejski rynek. Oznacza to, że pierwsze szczepienia mogą mieć miejsce już w najbliższą niedzielę!

Według nieoficjalnych informacji RMF FM Europejska Agencja Leków podjęła decyzję o dopuszczeniu szczepionki Pfizer-BioNTech na europejski rynek. Oficjalna decyzja o zatwierdzeniu szczepionki ma zapaść jeszcze dziś w nocy lub jutro z samego rana. Powodem przyspieszenia decyzji jest między innymi pojawienie się mutacji wirusa SARS-CoV-2.

Co to oznacza w praktyce? Szczepienia będą mogły rozpocząć się dużo wcześniej niż początkowo zakładano. Jak przekazał w rozmowie z RMF FM szef KPRM Michał Dworczyk, jeśli tak się stanie, pierwsze 10 tysięcy dawek dostarczonych zostanie do kraju już 26 grudnia. A zatem od 27 grudnia będą mogły ruszyć szczepienia.

W Polsce jako pierwsi zostaną zaszczepione osoby z tzw. grupy zero. Wśród nich jest personel medyczny i pracownicy podmiotów leczniczych. Następnie ze szczepień skorzystają nauczyciele, żołnierze i seniorzy przebywający w domach opieki. Szczepionki na koronawirusa mają być darmowe, dobrowolne i dwudawkowe.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c