Szczepienia w zakładach pracy. Podano szczegóły!

Przekazano najważniejsze informacje dotyczące szczepień w zakładach pracy. Pierwsze preparaty mają zostać podane w maju i będą dostępne zarówno dla pracowników, jak i współpracowników czy podwykonawców w firmie. 

Fot. Warszawa w Pigułce

Jak poinformował Jarosław Gowin, akcja szczepień w zakładach pracy ma ruszyć od połowy maja. Wicepremier jest właśnie po spotkaniu z prezydentem Konfederacji Lewiatan Maciejem Wituckim. Doprecyzował, że szczepienia będą dotyczyć wszystkich pracowników, współpracowników, podwykonawców, a także pracowników zagranicznych legalnie pracujących na terenie Polski. Co istotne, nie będzie ograniczeń wiekowych.

„Jeszcze w tym tygodniu zorganizuję spotkanie z Radą Przedsiębiorczości.(…)Myślę, że do końca tygodnia wypracujemy rozwiązania, które będą do zaakceptowania zarówno przez rząd, jak i biznes. Intencją rządu jest jak najszybsze i jak najszersze udostępnienie szczepionek.”

-tłumaczył wicepremier Gowin. Aby zakład pracy mógł zorganizować proces szczepień, będzie musiał  samodzielnie zorganizować całe przedsięwzięcie oraz podać preparat przynajmniej 500 osobom. Do zakładów pracy mają najprawdopodobniej trafić szczepionki, które będą miały najdłuższą możliwość przechowywania w zwykłej temperaturze.

Dokładne procedury zgłaszania firm do programu szczepień mają trafić do przedsiębiorców najpóźniej do końca tego tygodnia.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c