Szczepienia w zakładach pracy. Pracodawca sam wybierze szczepionkę?

Wkrótce mają ruszyć szczepienia w zakładach pracy. Jak podaje „Rzeczpospolita”, to pracodawca bęzdie mógł wybrać szczepionki do podania zatrudnionym. Trzeba jednak pamiętać, aby najpierw zebrać 500 chętnych na zastrzyk. 

Fot. Shutterstock

W Polsce pojawia się coraz to więcej sposobów na zaszczepienie się. Poza przychodniami i szpitalami, szczepionki już są lub mają być podawane również w powszechnych punktach szczepień, w aptekach, w punktach drive thru czy w zakładach pracy. Na temat tych ostatnich pisze „Rzeczpospolita”.

Jak podaje „Rz”, przedsiębiorcy będą mogli wybrać szczepionki, które zostaną podane pracownikom placówek. Dziennik tłumaczy, że ma to działać podobnie do zasad obowiązujących w powszechnym systemie szczepień, tzn. że zainteresowany przyjęciem leku może odmówić zaszczepienia produktem określonej firmy, oznacza to jednak, że zaczeka na dostępność leku innych producentów.

Trzeba jednak pamiętać, aby spełnić wszystkie warunki. Kluczową sprawą jest zebranie 500 chętnych na zastrzyk. Muszą to być osoby, które są zatrudnione lub współpracują z firmami na innej podstawie. O tym, które przedsiębiorstwo dostanie szczepionki ma decydować kolejność zgłoszeń.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c