Szczepionka na COVID-19 zostanie zmodyfikowana! Jest decyzja koncernu!

Jak informuje Reuters, szczepionka opracowana przez koncern AstraZeneca i Uniwersytet Oksfordzki zostanie zmodyfikowana. Firma chce, aby preparat był bardziej skuteczny wobec nowych mutacji wirusa SARS-CoV-2. 

Na całym świecie od ubiegłego roku trwają już szczepienia przeciwko koronawirusowi. W Polsce rozpoczęły się one 27 grudnia, a w tej chwili trwają szczepienia grupy pierwszej. Wśród szczepionek podawanych pacjentom jest między innymi ta opracowana przez koncern AstraZeneca i Uniwersytet Oksfordzki.

W przypadku tego preparatu, w Polsce został on dopuszczony jedynie dla osób w przedziale wiekowym od 18 do 60 lat. Wszystko ze względu na badania, które pokazują, że szczepionka ta nie jest tak skuteczna w przypadku seniorów. Jednak wciąż trwają dokładniejsze badania na ten temat. Obawy producentów wzbudziła jednak zupełnie inna kwestia. Koncern uważa, że szczepionka nie jest tak skuteczna w przypadku innych odmian COVID-19.

Dlatego, jak informuje Reuters, AstraZeneca i Uniwersytet Oksfordzki zamierzają zmodyfikować swoją szczepionkę. Jak dodaje szef badań brytyjsko- szwedzkiego koncernu, celem firmy jest, aby nowa wersja była gotowa jeszcze jesienią 2021 roku. Produkcja ma rozpocząć się tak szybko jak to możliwe, ale na początku niezbędne są kolejne badania i testy kliniczne.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c