Szczepionki będą wkrótce dostępne dla wszystkich? Są nieoficjalne informacje!

Dziś około godziny 15:00 ma odbyć się konferencja w sprawie zmian wprowadzonych do Narodowego Programu Szczepień. Wśród nich będzie przekazana informacja między innymi o nowym harmonogramie. Z nieoficjalnych informacji wynika, że już w II kwartale 2021 roku mogą być zniesione ograniczenia wiekowe. 

Fot. Shutterstock

Polski rząd chce jak najszybciej zaszczepić jak największą liczbę Polaków. W tym celu niezbędne jest przyspieszenie programu szczepień przeciwko COVID-19. Już dziś około godziny 15:00 ma mieć miejsce konferencja prasowa, podczas której przestawione zostaną najważniejsze zmiany w Narodowym Programie Szczepień.

Jak podaje nieoficjalnie „Wprost”, rząd chce, aby z pierwotnego planu usunąć II i III etap szczepień, co spowodowałoby brak ograniczeń wiekowych i grup priorytetowych. Zanim jednak miałyby zostać wprowadzone owe zmiany, na szczepienie będą mogli zaszczepić się jeszcze osoby chore na cukrzyce, które już od kilku tygodni czekają na swoją kolej.

W kwietniu do Polski ma trafić prawie 7 milionów dawek preparatów. Pojawić ma się także szczepionka koncernu Johnson&Johnson, która niedawno została dopuszczona do użytku w krajach Unii Europejskiej. Pierwsze dostawy tego produktu zaplanowane są na 18 kwietnia, kolejne w maju.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c