Szczepionki odpłatne i obowiązkowe? Minister ujawnia plany

Akcja szczepień populacyjnych przeciw COVID-19 wciąż trwa i nadal można otrzymać dawki bezpłatnie. Minister zdrowia Adam Niedzielski został zapytany czy w przyszłości osoby niezaszczepione będą musiały zapłacić za podanie szczepionki. 

Fot. Pixabay

Szczepienie populacyjne wciąż trwa i wciąż odbywa się bezpłatnie.

W Radiu Plus minister zdrowia Adam Niedzielski został zapytany czy w przyszłości jest planowane obowiązkowe i odpłatne szczepienie przeciw COVID-19.

Minister odpowiedział, że rozważany jest scenariusz wprowadzenia obowiązkowego szczepienia dla grup wysokiego ryzyka czyli dla seniorów i personelu medycznego. Decyzja jednak nie została podjęta. W kwestii odpłatności za szczepienia Niedzielski zapewnił, że do końca września warunki szczepień nie ulegną zmianie. Na temat odpłatności szczepień prowadzone są jednak analizy i dyskusje.

Minister zdrowia dodał, że usługa wykonania szczepienia wynosi 60 zł. Tyle właśnie NFZ refunduje przychodniom za tę usługę.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c