Szef KPRM: „Polska zgodziła się przyjąć około 1 tys. Afgańczyków”

Dziś rano szef KPRM poinformował, że polski rząd zgodził się przyjąć około 1 tys. Afgańczyków na okres 3 miesięcy. Wszystko w ramach solidarności sojuszniczej.

Fot. Warszawa w Pigułce

Michał Dworczyk podczas „Porannej rozmowy” na antenie RMF FM przekazał, że już dziś do Polski przyleci około 250 Afgańczyków z bazy w niemieckim Ramstein. Dodał, że łącznie nasz kraj ma przyjąć około tysiąca obywateli Afganistanu.

Afgańczycy mają przebywać w Poznaniu, w jednym z hoteli. Tam będą czekać na dalszą podróż do państw docelowych. W Polsce ma ich ostatecznie zostać co najwyżej 50. Michał Dworczyk zaznaczył, że to jednak zależy przede wszystkim od woli Afgańczyków.

„Do tej pory przyjęliśmy ponad 900 Afgańczyków, którzy pomagali polskiemu kontyngentowi wojskowemu i dyplomatom. W tej chwili te osoby kończą kwarantannę i toczą się procedury, w ramach których, osoby te mogą ubiegać się o status uchodźcy.”

-dodał szef KPRM.

Przypomnijmy, po przejęciu kontroli w Afganistanie przez talibów, tysiące Afgańczyków starają się opuścić kraj w obawie przed represjami ze strony islamskich bojowników.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c