Szef KPRM zapowiedział skierowania do szczepień dla wszystkich

Szef KPRM Michał Dworczyk zapowiedział, że już wkrótce otrzymają skierowania na szczepienia przeciw COVID-19. 

Fot. Shutterstock

Michał Dworczyk w rozmowie z „Rzeczpospolitą” wyznał, że harmonogram szczepień zostanie przyspieszony.

Do Polski dotarła zwiększona dostawa szczepionek firmy Pfizer. Zdaniem szefa KPRM przyspieszy to realizowanie harmonogramu szczepień.

„Chcemy, by te szczepionki były od razu dzielone w Agencji Rezerw Strategicznych i przekazywane do punktów szczepień, tak jak to było do tej pory. I wykorzystywane do szczepienia w ciągu pięciu dni od momentu przylotu do Polski. Jeśli będzie ich więcej, to wzrośnie liczba osób szczepionych, bo, jak wielokrotnie podkreślałem, możliwości szczepienia, które zabezpiecza obecnie działająca sieć punktów w całej Polsce, są o wiele większe, niż do tej pory mieliśmy szczepionek. Tempo szczepień uzależnione jest wyłącznie od dostaw” – powiedział w rozmowie Dworczyk.

Harmonogram szczepień jest ustalony do najbliższej soboty. W najbliższych dniach przedstawiony zostanie dalszy plan rejestracji. Michał Dworczyk dodał, że „Dzielą nas już naprawdę tygodnie od chwili, kiedy wszyscy będą mieli wystawione skierowania”. Jak podkreślił, teraz najważniejsze jest zaszczepienie jak największej części populacji.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c