Szef Szpitala Narodowego: „Będzie więcej łóżek dla chorych”

W rozmowie z radiem RMF FM szef Szpitala Narodowego w Warszawie zapewnił, że pojawi się jeszcze więcej łóżek dla zakażonych  koronawirusem. W czwartek było ich około 180, a już dziś szpital jest w stanie przyjąć 300 osób. 

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

Trzecia fala pandemii koronawirusa rozwija się w zastraszającym tempie. Dziś liczba przypadków zakażenia COVID-19 wyniosła prawie 16 tysięcy, z czego niemal 3 tysiące przypadków dotyczy województwa mazowieckiego. Od wczoraj na wirusa SARS-CoV-2 zmarło 47 osób, a z chorobami współistniejącymi 216.

Przybywa również osób hospitalizowanych. Jednak jak zapewnił dr Artur Zaczyński  w rozmowie z radiem RMF FM, Szpital Narodowy jest gotowy na większą ilość pacjentów. Wciąż przybywa łóżek, wczoraj było ich około  180, dziś jest już 300.

Jak podkreślił szef szpitala, tymczasowy szpital na PGE Narodowym musi mieć w gotowości zabezpieczone łóżka na wypadek nagłego wzrostu zachorowań. Zwrócił uwagę również na dane, które różnią się w zależności od tego, z której godziny pochodzą. Cały czas ktoś jest przyjmowany, a ktoś wypisywany.

„W momencie, gdy będziemy mieli powyżej 200 osób, a tak naprawdę już w poniedziałek, przygotujemy górny poziom, który jest gotowy do wstawienia łóżek i całej infrastruktury.”

-tłumaczy dr Zaczyński.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c