Sznur wanien z nieznana cieknącą i cuchnącą zawartością jedzie przez środek Rembertowa

Lokalny rembertowski fanpage informuje o ciężarówkach z nieznaną substancją jadących przez środek dzielnicy i sugeruje, że może być to szambo z Czajki. Jak zaznaczają autorzy proceder trwa nie od dziś.„Wielokrotnie na naszych łamach alarmowaliśmy że sznur wanien z nieznana cieknącą i cuchnącą zawartością ciągnie przez sam środek Dzielnica Rembertów m.st. Warszawy i Akademia Sztuki Wojennej . Postulowaliśmy aby ograniczyć i monitorować ruch tych szambiarek przez Rembertów oraz zbadać czy te odpady nie mają szkodliwego oddziaływania np. na wody gruntowe.
Teraz przy okazji afery ze spalarnią w oczyszczalni ścieków Czajka okazało się że nie tylko popiół, ale i część skondensowanych nieczystości trafia do …”zakładu utylizacji w Zielonce”. Tylko że ten zakład w Zielonce to właśnie w rzeczywistości rembertowski poligon, a dokładnie dawna piaskarnia w okolicach Szwalnichy. Proceder trwa nie od dzisiaj, ale w Rembertowie nikt z nim nic nie robił „bo to Zielonka, bo to teren wojskowy”.
Jak to wygląda i czym to pachnie wiedzą dobrze mieszkający przy trasie kawalkady tych wywrotek, a także rowerzyści, biegacze i spacerowicze którzy zapędzą się w rejon wyrobiska na Szwalnisze.” – pisze Rembertów24 i zamieszcza zdjęcia ciężarówek.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.