Szpital Południowy otwarty! Kiedy przyjmie pierwszych pacjentów?

Wczoraj miało miejsce oficjalne otwarcie nowego szpitala w Warszawie, który w pełni przeznaczony będzie dla zakażonych koronawirusem. Szpital Południowy ma przyjąć pierwszych pacjentów 15 lutego.

Fot. Warszawa w Pigułce

Wczoraj miało miejsce oficjalne otwarcie Szpitala Południowego w Warszawie. W wydarzeniu brał udział między innymi prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski oraz burmistrz Ursynowa Robert Kempa. Szpital na być początkowo przeznaczony tylko dla osób zakażonych COVID-19. Pierwszych pacjentów placówka ma przyjąć w najbliższy poniedziałek, 15 lutego.

„Ta ważna inwestycja została rozpoczęta jeszcze przez moją poprzedniczkę, prezydent Hannę Gronkiewicz-Waltz. Przez długi czas jej realizacja napotykała na przeróżne problemy, ale w ostatnich miesiącach w związku z pandemią udało się porozumieć również z rządem i wojewodą i w związku z tym jesteśmy w stanie oddać Szpital Południowy do użytkowania. Szpital w pełnej gotowości.”

-przekazał Rafał Trzaskowski. Dla chorych przygotowano 300 łóżek i 80 respiratorów. Jest to jeden z ośmiu szpitali covidowych w województwie mazowieckim. Na dachu znajduje się własne lądowisko dla helikopterów.

Prace nad budową szpitala trwały od 2016 roku, a koszt pokryło miasto. Powierzchnia placówki ma 40 tysięcy metrów kwadratowych. W późniejszym czasie szpital ma być placówką wielooddziałową, pojawi się m.in. oddział ginekologii i położnictwa, chirurgii, ortopedii, będzie również SOR i laboratorium.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c