Szpitale na Mazowszu. Ile jest wolnych łóżek?

Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie przekazał właśnie informacje na temat dostępności łóżek w szpitalach covidowych na Mazowszu. W tej chwili wolnych miejsc jest ponad 1500.

Fot. Shutterstock

Pomimo nieco polepszającej się sytuacji pandemicznej w kraju, w szpitalach wciąż przebywa dużo pacjentów zakażonych koronawirusem. Jak przekazał Mazowiecki Urząd Wojewódzki, na Mazowszu wolnych jest ponad 1500 łóżek covidowych. Również prawie 100 respiratorów jest w tej chwili dostępnych.

W sumie w województwie mazowieckim przygotowane są 5 952 łóżka dla pacjentów z koronawirusem, w tym 637 miejsc respiratorowych. W samej Warszawie zajęte są 1 966.  Jednak jak wynika z informacji przekazywanych przez urząd, wciąż dochodzą nowe miejsca dla zakażonych SARS-CoV-2. Dzieje się tak między innymi w Szpitalu Południowym.

Dziś liczba nowych przypadków zakażenia koronawirusem wyniosła niemal 15 tysięcy.  Pojawiło się jednak dużo zgonów z powodu COVID-19 lub zakażeniu towarzyszącemu innym dolegliwościom. Liczba ta wyniosła łącznie ponad 600 przypadków.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c