Tak wygląda tunel w Wawrze. Otwarcie już w listopadzie

Postępują prace na budowie wawerskiego tunelu. Nowy przykop powstaje pod torami kolejowymi w ciągu ulic Zwoleńskiej i Żegańskiej. Jego otwarcie planowane jest na listopadzie tego roku.

Budowę tunelu pod torami kolejowymi przy stacji PKP Międzylesie odwiedził Jacek Wojciechowicz, wiceprezydent m.st. Warszawy wspólnie z przedstawicielami Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych.

Od ostatniej wizyty na budowie tunelu, kiedy wykonana była jedyna konstrukcja tunelu, wybrano ziemię z przekopu. W tej chwili można już przejść tunelem na drugą stronę torów. Oprócz przekopu drogowego powstają również dwa podziemne przejścia dla pieszych – przy stacji kolejowej Międzylesie i przy Urzędzie Dzielnicy Wawer.

Na powierzchni natomiast zostały przebudowane i udostępnione do ruchu ulice Zwoleńska, Żegańska oraz Patriotów i K. Szpotańskiego w rejonie tunelu.

Zachodnia jezdnia ul. Patriotów zostanie jeszcze raz zamknięta w najbliższy weekend, 22-25 lipca, by można było położyć ostatnią warstwę nawierzchni jezdni.

Tunel drogowy pod torami oraz oba przejścia podziemne zostaną otwarte w listopadzie 2016 r.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c