Tego jeszcze nie było! Warszawski teatr wystawi musical inspirowany życiem Magdy Gessler!

Teatr Polski w Warszawie zapowiada niezwykłą premierę. Inspiracją dla scenariusza stał się kultowy program Kuchenne Rewolucje, który prowadzi warszawska restauratorka Magda Gessler. 

Fot. Serecki, CC BY-SA 4.0 / Wikipedia

„Monika Strzępka i Paweł Demirski, po entuzjastycznie przyjętym „Królu” na podstawie powieści Szczepana Twardocha, wracają do Teatru Polskiego w Warszawie ze spektaklem na podstawie własnego scenariusza.
Znana restauratorka, telewizyjna gwiazda ratująca upadające restauracje, tytułowa M.G., wyrusza w Polskę, by ratować kolejną gastronomię przed bankructwem – degustacja, frustracja, integracja i szczęśliwy finał. Mamy to!
Tymczasem Paweł Demirski pisze dla niej inny scenariusz…
Samochód niespodziewanie łapie gumę gdzieś pośrodku niczego, baterie w telefonach padają, słońce chyli się ku zachodowi. M.G. wraz z asystentką, szukając pomocy, trafiają drogą przez las do najbliższego miasteczka…” – czytamy na stronie teatru.

Magdalena Daria Ikonowicz urodziła się w Komorowie. Jej ojciec, Mirosław Ikonowicz, były korespondent Polskiej Agencji Prasowej, pochodzi z Wileńszczyzny; jego matka urodzona w Kaliszu, miała pochodzenie włoskie, natomiast rodzina ojca Ikonowicza wywodziła się z Bałkanów. Matka restauratorki, Olga Łucek, była pochodzenia rosyjskiego i zajmowała się gastronomią. Brat Magdy Gessler, Piotr Ikonowicz jest politykiem lewicy, prawnikiem i dziennikarzem. Jej ojcem chrzestnym był przyjaciel rodziny, Ryszard Kapuściński.

Spędziła dzieciństwo w Sofii oraz na Kubie. co było związane z działalnością zawodową jej ojca. Ukończyła naukę w XXII LO w Warszawie. W latach 60. XX w. wraz z rodziną zamieszkała w Hawanie, a po kilku latach w Madrycie, gdzie ukończyła malarstwo w Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych św. Ferdynanda.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c