Testy antygenowe w supermarkecie! Popularna sieć sklepów wkrótce ruszy ze sprzedażą!

7 maja Lidl ma ruszyć ze sprzedażą testów antygenowych na koronawirusa. Do tej pory w supermarketach można było spotkać się jedynie z testami na przeciwciała. To pierwsza tego typu oferta w Polsce.

Fot. Shutterstock / Warszawa w Pigułce

Od jakiegoś czasu w placówkach handlowych w sprzedaży dostępne są testy na przeciwciała. W Polsce testy można kupić między innymi w sieciach sklepów Biedronka czy Lidl. Teraz jednak w jednym z nich mają pojawić się również testy antygenowe na obecność wirusa SARS-CoV-2.

Testy pojawia się w sklepach Lidl już 7 maja, czyli w najbliższy piątek. Sklep wydał specjalne oświadczenie w tej sprawie.

„Test oferowany przez Lidl Polska pozwala w jakościowy sposób wykryć antygen wirusa SARS-CoV-2 w wymazach z przedniej części nosa (jedynie 2,5 cm) u osób z podejrzeniem zakażenia COVID-19”

-można przeczytać w komunikacie. Co istotne, wiarygodność testu jest bardzo wysoka. Wynik wskazywany po wykonaniu wymazu ma mieć sprawdzalność na poziomie 98,7 procent. Krótki jest także czas oczekiwania na wynik. Wynosi on zaledwie 15 minut.

Znana jest również już cena produktu. Test antygenowy ma kosztować jedynie 19,80 złotych. Jednak możliwy możliwy będzie zakup jedynie pakietu pięciu sztuk. Oznacza to, że chętni będą musieli zapłacić 99 złotych.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c