Tragedia na Mokotowie. Mężczyzna pobity na smierć

Mokotowscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o śmiertelne pobicie. 28-letni Mateusz Ż. usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, którego następstwem była śmierć człowieka. Za taki czyn grozi od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. Mokotowski sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące.

Fot. policja.pl

Fot. policja.pl

Policjanci z Mokotowa zostali wezwani do jednego z mieszkań bloku przy Odyńca. Kiedy przyjechali na miejsce okazało się, że była tam awantura i doszło do pobicia. Policjanci ustalili, że 5 osób wspólnie piło alkohol. W międzyczasie doszło do sporu na tle finansowym i jeden z uczestników libacji został pobity. Funkcjonariusze zastali w jednym z pokojów leżącego zakrwawionego mężczyznę. Natychmiast wezwali pogotowie ratunkowe, które przewiozło go do szpitala. Policjanci zatrzymali pozostałą czwórkę uczestniczącą w imprezie i przewieźli do komendy. Podczas przesłuchań dochodzeniowcy z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu ustalili, że mężczyzna został pobity przez 28-letniego Mateusza Ż.

Pobitego nie udało się uratować, ze względu na liczne obrażenia czaszki, klatki piersiowej i brzucha. Funkcjonariusze ustalili, że Mateusz Ż. bił i kopał swoją ofiarę po całym ciele.

28-latek usłyszał zarzuty spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu ze skutkiem śmiertelnym. Mokotowski sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.