Trakt Królewski wyjęty spod władzy konserwatora? „Nie będzie już decydował w sprawie pomnika”

Andrzej Urbański, szef kancelarii prezydenta Lecha Kaczyńskiego w programie „Fakty po Faktach” w TVN24 twierdzi, że sprawa pomnika przed Pałacem jest już przesądzona. Krokiem do tego ma być wyjęcie Traktu Królewskiego spod władzy Stołecznego Konserwatora Zabytów.

Fot. Marcin Białek / Wikipedia

Fot. Marcin Białek / Wikipedia

Oficjalnej opinii  konserwatora na temat postawienia pomnika nie było, jednak wielokrotnie powtarzał, że „Krakowskie Przedmieście jest tworem architektonicznie skończonym”. Andrzej Urbański twierdzi jednak, że niepostawienie pomnika to tylko „ośli upór” władz Warszawy, a monument i tak powstanie:

„Jak wiadomo, Trakt Królewski zostaje wyjęty spod władzy konserwatora Warszawy. Trafi do rąk konserwatora mazowieckiego. Przyklaskuję tej decyzji” – mówił szef kancelarii w „Faktach po Faktach” w TVN24.

Póki co Rada Warszawy wydała decyzję o postawieniu pomnika u zbiegu ulic Trębackiej i Focha. Jeżeli rzeczywiście Stołeczny Konserwator Zabytków zostanie pozbawiony władzy w tym rejonie Warszawy, władze nie będą miały ani argumentów ani też oręża do dalszego przeciwstawiania się do powstania pomnika przed Pałacem Prezydenckim.

Niezależny portal Warszawa w Pigułce. Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]
Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]