Trzaskowski za burzę wokół Schroniska na Paluchu obwinia… PiS

„Od wczoraj mamy do czynienia z burzą dotyczącą Schronisko Na Paluchu. Burzą wywołaną przez PiS, które jak zwykle używa każdego pretekstu, żeby przypuścić atak polityczny na Warszawę. Wiem jak wiele pracy i serca w opiekę nad zwierzętami wkładają dyrektor i pracownicy schroniska, dlatego zapewniam, że placówka dostanie co najmniej takie same pieniądze jak w 2019 roku. Podjęliśmy taką decyzję w ratuszu i w najbliższych dniach potwierdzą ją radni.” – pisze Rafał Trzaskowski.

Fot. Pixabay

„Nieporozumienie wzięło się stąd, że radni PiS posłużyli się tabelą budżetową bez sprawdzenia, jakie dane zawiera. Otóż budżet schroniska to pieniądze z budżetu Miasto Stołeczne Warszawa ORAZ opłaty z gmin ościennych za opiekę nad czworonogami z tych właśnie gmin. W 2019 roku dostaliśmy z tych dodatkowych umów ok. 1 mln zł. Podobnej kwoty spodziewamy się w 2020 roku – będzie ona zależała od dodatkowej liczby psów i kotów, którymi się zaopiekujemy. Radni PiS porównali jednak dochody osiągnięte z tych obu źródeł w 2019 roku do tabeli dochodów na 2020 rok, w której ujęta jest jedynie ta pierwsza część, czyli część z budżetu miasta.

Co chwilę słyszymy o kolejnych rekordach adopcji i coraz mniejszej liczbie podopiecznych tej placówki. W 2011 roku w schronisku było 2400 psów i 200 kotów. Dziś pod opieką schroniska jest 550 psów i 60 kotów! Oczywiście, najlepiej, gdyby żaden z czworonogów nie był skazany na pobyt czy życie w którymkolwiek schronisku, niemniej jednak sukces naszej placówki widać gołym okiem. To niewątpliwa zasługa wszystkich pracowników, dyrekcji i behawiorystów, niezastąpionych wolontariuszy, szeroko zakrojonej akcji edukacyjnej i warszawiaków o wielkich sercach, którzy coraz częściej dają dom i opiekę bezdomnym zwierzakom. Cieszę się, że przekazywane co roku środki z budżetu miasta również przyczyniają się do tak dobrych wyników.

Niestety, dziś po raz kolejny widzę, że przedstawiciele rządu starają się uderzać w samorządy posługując się nieprawdziwymi informacjami. Tym razem wzięli sobie na cel placówkę dla bezdomnych zwierząt i zamiast oferować konkretną pomoc, skupiają się na grze politycznej. Swoją interwencję zapowiedział sam premier Mateusz Morawiecki! Panie Premierze, ja się bardzo cieszę, że oferuje Pan pomoc dla schroniska. Tak się składa, że placówka czeka na decyzję państwowej spółki PPL w sprawie długoterminowej umowy dysponowania gruntem, dzięki której moglibyśmy wyremontować sporą część schroniska.

Dlatego, Panie Premierze, czekamy na pomoc w tej konkretnej sprawie, bo wierzymy, że szczerze zależy Panu na losie podopiecznych Schronisko Na Paluchu.„- wyjaśnia prezydent Warszawy.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.