Trzecia fala będzie katastrofą? Minister: „Byłaby o wiele gorsza od drugiej”

Druga fala była dużo mocniejsza od drugiej. Niestety trzecia fala może być kompletną katastrofą. W tej sprawie wypowiedział się nawet minister zdrowia Adam Niedzielski.

Fot. Pexels

Minister Zdrowia odpowiedział na głosy niektórych internautów, którzy krytycznie oceniali jego rekomendację, by przedłużyć obostrzenia.

„Spadek dziennej liczby zachorowań wyhamowuje. Trzecia fala startująca z poziomu ok 10 tys. zachorowań byłaby o wiele gorsza od drugiej, która startowała z poziomu ok 1 tys a szczyt miała w okolicach 28 tys. Na luty przypada również szczyt zachorowań na grypę. To są realne ryzyka” – napisał szef resortu zdrowia na Twitterze.

Takie tragiczne scenariusze potwierdzają symulacje. Prognozę rozwoju epidemii przygotowali specjaliści Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego oraz Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH. Z danych do jakich dotarł portal WP.pl wynika, że od początku roku do kwietnia przybędzie 560 tys. zakażonych koronawirusem. Około 8 kwietnia liczba potwierdzonych przypadków od początku epidemii osiągnie 2 mln, a tragiczny bilans może się podwoić osiągając 45,8 tys. ofiar.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c