Trzecia fala pandemii COVID-19. Pierwszy od dawna spadek hospitalizacji!!

Wśród kolejnych wiadomości o dużej liczbie nowych zakażeń i zgonów z powodu COVID-19, pojawiła się jedna, bardziej optymistyczna. Wiceminister zdrowia przekazał, że po raz pierwszy od dawna mamy spadek hospitalizacji. 

Fot. Shutterstock

W rozmowie na antenie TVP1 wiceminister zdrowia przekazał optymistyczne wiadomości dotyczące osób hospitalizowanych. Po raz pierwszy od dawna mamy w Polsce odnotowany spadek hospitalizacji. W ciągu doby zwolniło się aż 314 łóżek w szpitalach covidowych. Zdaniem Waldemara Kraski może to oznaczać, że szczyt III fali pandemii koronawirusa mamy już za sobą, jednak nie należy się też przedwcześnie cieszyć.

To dobra informacja, biorąc pod uwagę ostatnie informacje dotyczące coraz gorszej sytuacji w szpitalach spowodowanej ogromną liczbą osób i niewystarczającą liczbą kadry medycznej. Problem pojawił się chociażby w placówkach w województwie mazowieckim.

Waldemar Kraska podkreślił także, że każda szczepionka, która została dopuszczona do użytku przez Europejską Agencję Leków jest bezpieczna i zaapelował, aby z nich korzystać. Tłumaczył, że głównie dzięki temu możemy mieć nadzieję na powrót do normalności.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c