Trzecia fala rozpocznie się w czasie powrotu dzieci do szkół? „Właśnie wtedy ma nastąpić”

Specjaliści oceniają, że powrót dzieci do szkół w styczniu może być przedwczesny. Lekarze wciąż obawiają się trzeciej fali pandemii właśnie wtedy, kiedy dzieci mają powracać do placówek.

Fot. Pexels

Takiego zdania jest m.in. prof. Anna Piekarska z Katedry Chorób Zakaźnych Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Słyszałam, że rozważany jest powrót najmłodszych do szkół i będzie to poprzedzone badaniami przesiewowymi u nauczycieli i myślę, że jednocześnie także szczepieniem nauczycieli. Jak kania dżdżu czekamy na uruchomienie edukacji, bo to – mówiąc kolokwialnie – rozwala gospodarkę i stosunki społeczne, ale myślę, że jest jeszcze za wcześnie, by podjąć tę decyzję – powiedziała PAP prof. Anna Piekarska.

Zdaniem wszystkich specjalistów szansą na powrót do normalności może być szczepionka. Problem w tym, że nie mamy jeszcze wystarczających ilości, by przystąpić do szczepień kluczowych grup społecznych. Na razie jesteśmy w trakcie szczepień grupy „0”, a więc lekarzy, pielęgniarek i wszystkich, którzy mają styczność z chorymi.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c