Trzy mieszkania, a w nich… profesjonalne plantacje konopi w namiotach

Stołeczni policjanci zwalczający przestępczość narkotykową zlikwidowali trzy plantacje konopi. Ich właścicielem okazał się 30-letni Michał Z., który uprawiał rośliny w specjalnie przygotowanych namiotach, wyposażonych w oświetlenie i wentylację. Funkcjonariusze przejęli także znaczną ilość narkotyków. Mężczyzna usłyszał już pięć zarzutów w wolskiej prokuraturze. Może mu grozić kara do 10 lat więzienia.

Fot. KSP

Fot. KSP

Stołeczni policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową uzyskali informację, że w jednym z mieszkań na warszawskiej Woli prawdopodobnie ktoś uprawia krzewy konopi. Funkcjonariusze wylegitymowali tam młodego mężczyznę. Kiedy weszli do środka, okazało się, że w dwóch pomieszczeniach znajdują się trzy namioty, w których rosły konopie. Zostały one wyposażone w profesjonalne oświetlenie, ogrzewanie i system nawadniający.

W trakcie przeszukania mieszkania policjanci znaleźli w jednym z pomieszczeń  elektroniczną wagę, a w lodówce  roślinny susz. Trzy zawiniątka z różnymi substancjami funkcjonariusze zabezpieczyli także przy 30-letnim mężczyźnie. Jak się potem okazało była to substancja psychotropowa MDMA oraz amfetamina.

Fot. KSP

Fot. KSP

Policjanci przewieźli 30-letniego Michała Z. do komendy. Z ich ustaleń wynikało, że mężczyzna może trudnić się uprawą konopi już od dłuższego czasu i wszystko wskazywało na to, że mieszkanie na Woli nie jest jedynym miejscem, gdzie prowadzony jest ten nielegalny proceder. Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze wpadli na trop kolejnych mieszkań, gdzie znajdowały się podobne hodowle. W Legionowie w specjalnie przygotowanym namiocie rosło 80 krzewów konopi, a na terenie Bemowa zlikwidowano plantacje z 55 roślinami. Tam też policjanci zabezpieczyli między innymi kolejne woreczki z różnymi substancjami, nasiona konopi oraz instrukcję prowadzenia plantacji.

Policjanci przy udziale technika kryminalistyki zabezpieczyli do sprawy ponad 230 gramów marihuany, 50 gramów amfetaminy, kilka porcji kokainy, substancji psychotropowych MDMA oraz 205 krzewów konopi.

Fot. KSP

Fot. KSP

Wczoraj 30-latek został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał pięć zarzutów. Michał Z. jest podejrzany o posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz uprawę krzewów konopi innych niż włókniste mogącej dostarczyć znacznej ilości środka odurzającego. Mężczyzna przyznał się do stawianych zarzutów. Sprawa jest prowadzona przez stołecznych policjantów pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Wola.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.