Tu od soboty bez negatywnego testu nie wjedziesz. Kolejny kraj ogłosił dodatkowe obostrzenia dla podróżujących!

Ze względu na rozwijającą się pandemię koronawirusa na całym świecie, kolejny kraj podjął decyzję o wpuszczaniu na teren swojego państwa tylko osób z negatywnym wynikiem testu na COVID-19. W Szwecji zasady będą obowiązywać od najbliższej soboty. 

Fot. Shutterstock

Na świecie pandemia COVID-19 nie ustępuje. Pojawiają się nowe mutacje, z którymi na szczęście w większości szczepionki sobie radzą. Teraz kolejny kraj ze względów bezpieczeństwa, postanowił podjąć dodatkowe kroki. Rząd Szwecji ogłosił, że od najbliższej soboty wymagane będzie posiadanie negatywnego wyniki testu na wirusa SARS-CoV-2 podczas wjazdu do kraju.

Jak dodał premier Szwecji Stefan Loefven podczas konferencji, test musi być wykonany maksymalnie 48 godzin wcześniej. Są jednak wyjątki. Z konieczności posiadania dokumentu zwolnione będą osoby zamieszkałe w Szwecji, podróżujące z ważnych przyczyn rodzinnych, sportowcy, a także nieletni. Ci, którzy codziennie dojeżdżają do pracy na obszarze przygranicznym będą mogli wykonywać testy raz w tygodniu.

Ze względu na to, że w Szwecji nie ma straży granicznej, a jedynie mała policja graniczna, kontrole będzie prowadzić również szwedzkie wojsko. Wymóg okazywania testu ma obowiązywać póki co do 31 marca.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c